Archive for Wrzesień, 2013

Od budowy po promocję strony

Na rynku mamy do czynienia z wieloma firmami, które zajmują się stronami internetowymi od początku do końca. W takim wypadku mamy do czynienia z kompleksowymi usługami związanymi nie tylko z samą budową strony czy też samą jej promocją, ale ze wszystkimi sprawami, jakie są z tym związane. Począwszy od zlecenia stworzenia danej strony aż po sprawy związane z daleko idącą promocją strony. Jeżeli klient decyduje się na takowe usługi kompleksowe może na tym całkiem sporo zaoszczędzić. Jest to rozwiązanie atrakcyjne dla klienta jak i sprzyjające danej firmie, która może nawiązać z danym klientem dłuższą współpracę. Co zawiera takowy kompleksowy produkt? Przede wszystkim zaczynamy od zaplanowania w konfrontacji z wymaganiami jak i możliwościami klienta wygładu danej strony. Po zaprojektowaniu i wybudowaniu strony, a także jej uruchomieniu przechodzimy do spraw związanych z kampanią reklamową. Jeżeli chcemy wypromować daną stronę znakomitym sposobem może tu być pozycjonowanie stron internetowych, czyli innymi słowy mówiąc szereg działań mających za zadanie wypromować daną stronę w wyszukiwarkach internetowych. Dzięki temu będzie ona pojawiać się na samym początku wyników wyszukiwania w odpowiedzi na określone słowa kluczowe. Im wyższa pozycja tym lepiej dla strony, ponieważ zwiększa się prawdopodobieństwo, iż ktoś takową stronę odwiedzi i zapozna się z ofertą danej firmy.

Firmy oferujące usługi reklamowe w sieci

W Internecie możemy spotkać się z ogromną ilością różnego rodzaju reklam i tym podobnych sposobów na promocję zarówno towarów, usług jak i konkretnych osób czy też podmiotów gospodarczych. Ogólnie rzecz biorąc promować w Internecie czy też ogólnie możemy obecnie wszystko. Dlatego też na rynku mamy do czynienia z szeregiem różnego rodzaju firm, które oferują takową promocję, a dokładnie mówiąc usługi tego typu. Mowa tu jak wskazuje tytuł niniejszego artykułu o firmach oferujących usługi reklamowe w sieci. Tego rodzaju firmy mogą zajmować się reklamą na różny sposób. Z jednej strony mogą to być firmy zajmujące się stronami internetowymi i wszystkim, co z takowymi stronami związane. Mogą to być strony oferujące najpierw stworzenie danej strony internetowej na przykład strony dla jakiejś firmy, a następnie wypromowanie danej strony. W takim wypadku mamy do czynienia z bardzo ważnym elementem, jakim jest pozycjonowanie danej strony, a co za tym idzie również treści na niej zawartej. Oczywiście reklama w sieci może przybierać również inne formy. Może to być na przykład umieszczanie okien z reklamami na różnych stronach internetowych czy też promocja za pomocą wiadomości wysyłanych na pocztę elektroniczną potencjalnych klientów. Tak czy inaczej firmy zajmujące się reklamą w Internecie stawiają sobie za zadanie dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów w jak najkrótszym czasie.

Blokada reklam internetowych

Reklamy internetowe, czyli różnego rodzaju reklamy wyświetlające się na stronach internetowych lub przy próbie ich otworzenia w oddzielnych oknach lub całkiem w oddzielnych stronach internetowych mogą być dość denerwujące. Niestety w wielu przypadkach takowe reklamy zacierają treść samej strony. Chcąc przedrzeć się przez gąszcz reklam tracimy zainteresowanie treścią danej strony. Skąd tyle reklam na popularnych stronach? Otóż jest to czysty biznes. Właściciel danej strony zarabia na tym, iż reklamodawcy zamieszczają reklamy na danej stronie. Możemy się spotkać z niewyobrażalnym wręcz gąszczem reklam, z których niektóre nie są wcale takie proste do wyłączenia. W takim wypadku wiele osób miało dość agresywnej kampanii i agresywnego marketingu uniemożliwiającego swobodne korzystanie ze stron internetowych. Owocem tego niezadowolenia są specjalne programy czy też tak zwane wtyczki instalowane w przeglądarkach internetowych, które blokują część lub nawet całość reklam. Oczywiście reklamodawcy starają się z tym walczyć blokując dostęp do stron w przypadku posiadania elementów blokujących reklamy. W większości przypadków jednak możemy dzięki takowemu oprogramowaniu oglądać dowolne strony bez konieczności oglądania uciążliwych reklam. Jest to bardzo dobre rozwiązanie pozwalające na wyeliminowanie tak na prawdę elementów zaśmiecających Internet.

Nietrafione kampanie reklamowe

Jak się okazuje nie każda kampania reklamowa jest mówiąc za tematem trafiona. Część z nich można określić mianem nieudanych i właśnie nietrafionych. W takim wypadku mowa jest o kampaniach reklamowych, które nie przyniosły zamierzonych skutków. Ogólnie rzecz biorąc mamy do czynienia z planami kampanii reklamowych, które w swoich założeniach określają również to, jaki ma być minimalny skutek reklam. Mówiąc inaczej mamy na początku do czynienia z założeniem tego, co dana reklama czy też cała kampania ma przynieść. Może to być na przykład założenie dotyczące wzrostu sprzedaży o określony procent lub zbudowanie pozytywnego wizerunku marki lub produktu w oczach klienta, co sprawdzić można nie tylko po analizie sprzedaży, ale również poprzez badania marketingowe czy sondażowe. Jeżeli takowe cele nie zostaną spełnione reklama czy też cała kampania może być określona, jako nieudana i nietrafiona. Jaki może to mieć wpływ na daną firmę lub jej produkty czy też usługi? Otóż często zamiast polepszyć swój wizerunek w oczach klientów oraz kontrahentów takowy wizerunek poprzez nieudane kampanie ulega pogorszeniu. Inną sprawą są kwestie personalne, czyli mówiąc wprost zwolnienia osób odpowiedzialnych za nieudane reklamy i kampanie reklamowe. Jak zatem widać może to mieć dość poważne skutki odczuwalne na wielu przysłowiowych frontach.

Wpływ reklamy na proces wyboru

Wybór konsumencki oraz to, jakie czynniki wpływają na jego dokonanie stanowią jeden z przedmiotów badań współczesnej ekonomii. Jednak w kontekście niniejszego artykułu nie będziemy mówić o czynnikach ekonomicznych wpływających na wybory określonych produktów czy też usług, a na czynniki związane z czysto marketingowymi sprawami. W takim wypadku mamy do czynienia z szeregiem reklam, które otaczają nas ze wszystkich stron. Oznacza to, iż reklama odgrywa ogromy wpływ na to, co wybieramy udając się na przykład do sklepu. Co ważne dobrze zrealizowana i przeprowadzona kampania reklamowa może spowodować, iż wypromowany produkt sprzeda się bardzo dobrze, mimo iż nie prezentuje on najwyższej możliwej, jakości. Oznacza to, iż większe znaczenie dla klienta miała moda czy sugestie reklamodawców niż faktyczna, jakość produktu. Z tym zjawiskiem spotykamy się dość często. Nowoczesne kampanie reklamowe są tak skonstruowane by tworzyć rzeczywistość, w której dany produkt jawi się, jako najlepszy, mimo iż nie do końca jest to prawdą. Jak zatem widać wpływ reklamy na wybór jest ogromny. Mimo iż często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego takowe reklamy pozostają w naszej pamięci czy też podświadomości. Jest to jedno z głównych zadań reklamy. By jak najdłużej zostać w świadomości i pamięci odbiorcy. Warto na to zwrócić uwagę.

Obecność reklamy w naszym życiu

W temacie naszego artykułu mamy poruszoną ważną sprawę, która dotyczy nas wszystkich. Otóż jest tu mowa o reklamie oraz jej obecności w naszym życiu. Możemy sobie nawet z tego nie zdawać sprawy, ale jesteśmy otoczeni przez wszelakie formy reklamy praktycznie ze wszystkich stron. Z reklamą mamy do czynienia w telewizji, radiu, prasie, Internecie, na ulicach, w skrzynkach pocztowych i przy każdej okazji, gdy cokolwiek kupujemy. Wszędzie uderza w nas reklama, która często w dość dosadny sposób chce zwrócić naszą uwagę na określony produkt czy usługę. Jedną z zasad reklamy jest to by zaszokować widza tak by zwrócił uwagę na takową reklamę, a także, co za tym idzie na określony towar. Wraz z uodparnianiem się widza na takowy szok twórcy reklam coraz bardziej przesuwają granicę tego, co wolno w reklamie zrobić. Ogólnie rzecz biorąc reklama odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Nawet, jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy często wpływa na nasze wybory konsumenckie. Często będąc bombardowanym określonymi nazwami i produktami później podświadomie wybieramy takowe towary. Jak mówi stare przysłowie reklama jest dźwigną handlu. Zgodnie z tym często najpopularniejsze są towary, które niekoniecznie przedstawiają najwyższą, jakość. Są one po prostu najlepiej rozreklamowane, a przez to popularne. W ten sposób reklama kształtuje nasz światopogląd.

Reklama na portalach społecznościowych

Portale społecznościowe są nam wszystkim na pewno znane. Nawet, jeżeli nie mamy na takowych portalach konta to zapewne o takowych portalach słyszeliśmy. Tak czy inaczej są to strony czy właśnie portale pozwalające nawiązywać nowe znajomości jak i podtrzymywać te już istniejące. Tak czy inaczej mamy do czynienia z ogromnym wykorzystaniem i popularnością takowych portali. Skoro już mówimy o wykorzystaniu takowych portali warto wspomnieć o reklamie na portalach społecznościowych. Z racji, iż najpopularniejsze portale społecznościowe odwiedzane są przez setki milionów ludzi jest to znakomite miejsce na zamieszczanie swoich reklam. Z jednej strony mogą to być właśnie reklamy zamieszczane na określonych stronach. Z drugiej strony mogą to być różnego typu ogłoszenia zamieszczane na stronach skupiających użytkowników portali społecznościowych. Mowa tu o stronach tematycznych na przykład miłośników określonych produktów czy wyznających podobne wartości. W takim wypadku często spotykamy się z zamieszczaniem reklam w postaci postów na takowych stronach. Mają one związek z daną tematyką. W ten sposób reklamodawcy chcą dotrzeć bezpośrednio do grupy, która najbardziej może być zainteresowana takową tematyką. Jak zatem widać portale społecznościowe mają na prawdę ogromne znaczenie. Również w kontekście reklamy i promocji internetowej.

Sposoby na tanią reklamę

Tania reklama tak jak wszystko, co jest określane mianem taniego przyciąga ogromne rzesze zainteresowanych. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia nie tylko z tanią, ale również i skuteczną reklamą. W takim wypadku mowa jest o sposobie na wypromowanie na przykład swojej małej firmy za stosunkowo niewielkie pieniądze. Duże firmy i tym podobne podmioty gospodarcze stać jest na to by inwestować w reklamę ogromne środki. W takim wypadku mamy do czynienia z globalnymi kampaniami reklamowymi. Jednak małe lokalne firmy czy też podmioty dopiero wchodzące na rynek nie mają nawet cienia szansy marzyć o tego rodzaju złożonych, rozbudowanych i przede wszystkim drogich kampaniach reklamowych. Dlatego też pozostaje im szukać prostszych sposobów. Przykładem mogą tu być rozwiązania internetowe. W takim wypadku za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy wypromować naszą firmę na przykład poprzez założenie strony firmowej oraz jej promocję. Takowa promocja strony internetowej może opierać się na przykład na jej pozycjonowaniu. Prostą stronę oraz podstawowe pozycjonowanie możemy w dużej mierze wykonać samodzielnie. Oczywiście, jeżeli zależy nam na jak najlepszych wynikach warto zlecić to profesjonalnym firmom. W takim wypadku tworzenie i promowanie strony może nas kosztować od kilkuset złotych do kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pochodzenie bazy klientów

W przypadku różnego rodzaju kampanii reklamowych czy też marketingowych lub w czasie zwykłej pracy konsultantów klientów lub tym podobnych biur mamy do czynienia z bezpośrednim wychodzeniem do klienta. Może to być na przykład forma kontaktu bezpośredniego za pomocą telefonów. W takim wypadku mamy do czynienia z telefonem od właśnie tego rodzaju pracownika, który przedstawia nam różnego rodzaju oferty. Są to na przykład oferty telekomunikacyjne związane ze sprzedażą na przykład telefonu komórkowego lub ofertą telewizji kablowej. W innych przypadkach możemy spotkać się z ofertą sprzedaży określonych produktów. Wielu z nas zastanawia zapewne sąd takowi sprzedawcy mają w ogóle nasz numer telefonów czy na przykład adres poczty elektronicznej w przypadku kontaktu poprzez wysyłanie ofert reklamowych na naszą skrzynkę pocztową. Bardzo często sami zgadzamy się na otrzymywanie takowych maili poprzez zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych na przykład przy rejestracji do jakiegoś portalu lub sklepu internetowego. Podpisując umowę z dostawcą Internetu, siecią telefonii komórkowej i tym podobnymi również zgadzamy się na przetwarzanie naszych danych, a przez to udostępniamy wspomniany wcześniej numer telefonu. W ten sposób powstają bazy klientów i potencjalnych klientów, które mogą być później przedmiotem obrotu pomiędzy poszczególnymi podmiotami gospodarczymi.

Wysyłanie reklam pocztą elektroniczną

Jednym ze sposobów reklamy czy też ogólnie rzecz biorąc marketingu internetowego jest rozsyłanie treści reklamowych na pocztę elektroniczną określonych klientów. Wygląda to różnie. W niektórych przypadkach reklamy wysyłane są do wyselekcjonowanej grupy klientów, gdy w innym wysyłane są po prostu do wszystkich osób, których dane w postaci adresu poczty elektronicznej znajdują się w bazie określonej firmy czy określonego podmiotu gospodarczego lub osoby prywatnej. Czym właściwie są tego rodzaju reklamy wysyłane drogą mailową? Otóż bardzo często są to reklamy, które możemy spotkać również na stronach. Mogą to być również linki kierujące do strony z reklamami lub do strony danego podmiotu. Często są to maile z ofertą, która ma zachęcić do odwiedzenia strony danej firmy. Na przykład sklepy internetowe wysyłają informacje dotyczące aktualnych promocji jak i atrakcyjnych okazji cenowych lub sposobów na tańsze zakupy. Podobnie firmy oferujące usługi lub towary zachęcają nas atrakcyjnymi okazjami. Wszystko to ląduje na naszej elektronicznej skrzynce pocztowej. Jak się okazuje możemy naszą pocztę elektroniczną zabezpieczyć przed niechcianymi reklamami. Mogą to być płatne opcje poczty elektronicznej jak i specjalne programy do obsługi poczty elektronicznej pokazujące nam jedynie maile od wybranych przez nas użytkowników i blokujące wszystkie inne.