Archive for Marzec, 2012

Reklama ukryta w filmie

Między innymi z tego powodu to one dostają wysokie pensje i powinny pilnować dopełniania swoich obowiązków. Zatem pilnowanie czy ceny zgadzają się w ulotkach i w rzeczywistości w sklepie jest jednym z podstawowych obowiązków. Teraz pomówmy o czymś przyjemniejszym, co widzi każdy z nas oglądając filmy, programy telewizyjne lub seriale. Mowa między innymi o reklamie, która jest ukrywana w filmach. Oczywiście nie jest to żadna wielka tajemnica, jednak nikt do tej pory nie przyznawał się głośno, że widok konkretnego produktu w filmie czy w serialu jest wielką reklamą, za którą producent zapłacił nawet do kilku milionów. Przykładem może być ukryta reklama papierosów marki Marlboro, która przez lata wielokrotnie pojawiała się w filmach, rzadziej w serialach. Taka reklama jest jedną z lepszych form polecenia swojego produktu. Głównie z tego względu, że jeśli film jest bardzo dobry, a miliony ludzi na całym świecie uważają głównego bohatera za swojego ulubieńca czy idola, to z pewnością przypadną im do gustu produkty i przedmioty widywane obok naszego filmowego ulubieńca. Continue reading “Reklama ukryta w filmie” »

Reklama kierowana do kobiet

Zwykle ich wyprzedaż trwa od tygodnia do dwóch – oczywiście czas ten może się wydłużać lub skracać, ze względu na własne plany sklepów. Wszystkie informacje są najczęściej podane w gazetkach – po to, żeby klient nie miał wątpliwości. Reklamy nie mogą być drukowane z błędami. Głównie z tego względu, że działa to na szkodę całej sieci. Jeśli w tysiącach ulotek będzie błąd, mówiący o tym, że promocja jest niższa o kilka złotych – w przeciwieństwie do prawdziwej, planowanej ceny promocji – sieć może ponieść ogromne straty. Prawo bardzo dokładnie reguluje przepisy, do których stosować się muszą nie tylko klienci, ale także i sami sprzedawcy. Nie mogą podawać błędnych cen w jakimkolwiek miejscu, a tym bardziej w ulotce, która jest oznaczona logo sieci i powinna go reklamować. Jeśli nawet tak jest, klient ma prawo przyjść z ulotką i zażądać sprzedaży towaru po cenie, o której była mowa w ulotce reklamowej. Continue reading “Reklama kierowana do kobiet” »

Reklama kierowana do starszych

Najczęściej do czasu, gdy samodzielnie go przetestujemy i sprawdzimy jak działa. Z jakiego powodu tak uważamy? Właśnie ze względu na reklamę dobrej marki. Bogaci producenci to tacy, których stać na reklamę i na to, żeby wypromować swój produkt. Więc jeśli producenta stać na drogą reklamę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas procesów produkcyjnych wkładane są największe wysiłki i starania, po to, żeby otrzymany produkt był najlepszej i najwyższej, jakości. Oczywiście reklamy kierowane do osób starszych mogą dotyczyć czegoś zupełnie innego. W końcu to, że ktoś jest starszy nie oznacza, że jedyne, co cieszy takiego konsumenta ta lekarstwa i różnego innego rodzaju medykamenty. Wręcz przeciwnie. Co raz częściej wśród osób starszych reklamuje się między innymi rzeczy, które namawiają do aktywnego spędzania czasu. Continue reading “Reklama kierowana do starszych” »

Reklama kierowana do dzieci

Ci mimowolnie oglądają bajki opiekując się swoimi dziećmi. Reklamy kierowane do dzieci mają żywą i przyjacielską muzykę w tle. Zazwyczaj reklamują one produktu, rzeczy i inne zabawki, które są najpopularniejsze wśród naszych pociech. Producenci zabawek chcą, żeby ich reklamy były emitowane na kanałach telewizyjnych dla dzieci po to, żeby później wywołać odpowiednią reakcję u dzieci. Oczywiście nie zawsze chodzi bezpośrednio o to, żeby na drugi dzień dziecko poszło z rodzicem po to, żeby kupić reklamowaną zabawkę. Chodzi również między innymi także i o to, żeby dziecko od najmłodszych lat pamiętało naszą markę i jej infografikę. Czyli inaczej mówiąc, żeby już od najmłodszych lat w głowach naszych dzieci logo wiodącego producenta zabawek była uważana, za co najmniej ulubioną. Innym typem reklamy może być reklama kierowana do osób starszych. Zwykle dotyczy ona produktów, które są najczęściej kupowane przez osoby starsze lub w podeszłym wieku. Continue reading “Reklama kierowana do dzieci” »

Reklama kierowana do dzieci

Ten na reklamie jest gęsty, jędrny i posiada odpowiedni kolor. Cała substancja jest odpowiednio doprawiana i poprawiana, przede wszystkim po to, żeby jedynie dobrze wyglądała przed kamerą. Niestety model czy aktor, występujący w reklamie musi podczas kręcenia reklamy przeżywać prawdziwe katusze jedząc po raz dwudziesty tę samą łyżkę okropnego jogurtu. Zwykle na planie nagraniowym stoi wiadro, do którego aktor reklamowy może po prostu wypluwać nieznanego pochodzenia papkę. Niestety to są tylko pojedyncze przykłady tego, jak na świecie kręci się reklamy. A niestety tego rodzaju sztuczek jest bardzo wiele. Podobnie jest z robieniem zdjęć. Przykładowo. Jedzenie pokazywane na zdjęciach często jest polakierowane lub nawet malowane. Wszystko po to, by w studyjnym świetle wyglądało idealnie – w sam raz do fotografowania. Wróćmy jednak do tego, jak wyglądają reklamy skierowane do różnych grup wiekowych, społecznych i innych takich. Pierwszą grupą będą przede wszystkim dzieci. Reklamy kierowane do nich są specyficzne i proste. Continue reading “Reklama kierowana do dzieci” »

Reklama – kręcenie spotu

Niestety tego typu reklam na naszych osiedlach jest, co raz więcej. Zasypują nas nimi ludzie, którzy muszą każdą sztukę włożyć do naszej skrzynki. Niestety jak już wcześniej wspomniano, nie chcemy, żeby reklamy zalegały na naszych klatkach schodowych. Ponadto bardzo często nie nadążamy z ich czytaniem, a tu w skrzynce pojawiają się nowe. Oczywiście producenci tych gazetek starają się, żeby przyciągały wzrok. Między innymi z tego powodu na okładce zawsze umieszcza się coś atrakcyjnego i chętnie kupowanego przez klientów. Wiadomo, że gazetek reklamowych nie przygotowują amatorzy, lecz firmy, które się na tym znają. W końcu nie wystarczy wypisać produktów i umieścić ich w gazetce reklamowej. Ważne, żeby produkty reklamowane w gazetce, posiadały dobrej, jakości zdjęcie. Zdjęcia do reklam nie da się niestety zrobić w dowolnych warunkach. Musi zrobić je ktoś, kto się na tym zna i robi to nie od dziś. Niestety, żeby jedzenie wyglądało dobrze na zdjęciu reklamowym, musi mieć odpowiedni kolor, błyszczeć się w tych miejscach, w których powinno. Continue reading “Reklama – kręcenie spotu” »

Reklama skierowana do dzieci

Przez co są niewygodne i niepraktyczne. Teraz skupmy się jednak na reklamie ze względu na to, do kogo jest kierowana. Cechą nowoczesnej reklamy jest między innymi to, że nie może być ona masowa. Nowoczesna reklama jest zindywidualizowana i spersonalizowana. Ktoś, kto sprzedaje produkt powinien doskonale wiedzieć, że obecnie klienci nie zwracają praktycznie żadnej uwagi na reklamę masową, (choć w dalszym ciągu znajduje się spora liczba ludzi, którzy reagują na tego typu reklamę). Co raz częściej chcemy, żeby reklamodawca zwrócił na nas uwagę, jako na indywiduum, które wymaga specjalnej uwagi i troski. Chcemy, żeby trafiały do nas najbardziej wyselekcjonowane informacje w postaci reklam. Poza tym chcemy, żeby reklamy przychodziły do nas wtedy, gdy tego chcemy. Między innymi z tego powodu w większości klatek schodowych montuje się koszyku, które są przeznaczone na niepotrzebne gazetki reklamowe. Do tej pory to one były głównym narzędziem do tego, żeby reklamować asortyment wielkich hipermarketów czy innych większych sklepów. Continue reading “Reklama skierowana do dzieci” »

Reklama dla małych dzieci

Jednak wtedy nie będzie nam już nasz telefon służył, jako przyrząd do rozrywki. Jeśli chcemy jednak posiadać gry bez reklam, wystarczy, że kupimy pełną wersję oryginalnej gry, która jest wydawana między innymi na kosztownej licencji. Między innymi z tego powodu ich nie mamy na własnych telefonach. Co raz więcej z nich obsługuje bardzo wymagające gry na telefon. Jednak ich cena w wirtualnym sklepie, który odwiedzamy przy pomocy kilku aplikacji jest bardzo wysoka. Dlatego też godzimy się między innymi na to, żeby nasze gry były opatrzone reklamami. Niekiedy są one bardzo irytujące i często też zdarza się, że w stu procentach przeszkadzają nam w graniu w daną grę. Niestety nie zawsze są one dostosowane chociażby wielkością. Niekiedy też nachodzą na ekran z grą. Przez to, gdy gramy, nie możemy nacisnąć smartfona w ważnym dla gry miejscu. Wtedy reklama w telefonie komórkowym staje się podwójnie irytująca i denerwująca. Reklam w telefonie komórkowym nie możemy pozbyć się na przykład wtedy, gdy korzystamy z Internetu w mobilnej przeglądarce. Continue reading “Reklama dla małych dzieci” »

Reklama na telefon komórkowy

Telefony komórkowe starszego typu nie były nafaszerowane tak mocno reklamami, jak telefony najnowocześniejsze, czyli smartfony. Praktycznie rzecz biorąc, większość z tych starszych telefonów nawet nie wiedziała, co to reklamy. Oczywiście większość telefonów od różnych producentów, posiada wiele charakterystycznych elementów, które są typowe wyłącznie dla danych marek. Oczywiście najczęściej nie są one sprzedawane nam przez producentów, lecz przez operatorów sieci komórkowych. Między innymi z tego powodu wiele telefonów komórkowych jest opatrzonych logo operatora. Może to być malutkie oznaczenie z przodu telefonu bądź też na panelu tylnym. Oczywiście mało, kto z nas zwraca na to uwagę w swoim telefonie, jednak w gruncie rzeczy nawet obserwatorzy praktycznie zawsze zwracają uwagę na to, małe, mikroskopijnych rozmiarów logo. Skupmy się na reklamach, które wyświetlają się na ekranach naszych telefonów. Niekiedy bardzo często nie możemy się ich pozbyć w żaden sposób. Continue reading “Reklama na telefon komórkowy” »

Reklamy w zwykłych dziennikach

Niczym się ich nie zszywa. Często też do tego typu gazet wkładki są opatrzone różnego rodzaju kuponami rabatowymi i tym podobnymi bonusami. Oczywiście wszystko jest połączone podstawową reklamą. Może to być na przykład reklama lokalnej pizzerii i kupon na tańszą pizzę. Dzienniki doskonale nadają się do tego, żeby umieszczać w nich reklamy, które należą do lokalnych przedsiębiorstw, sklepów i tym podobnych. Nawet dzienniki muszą się gdzieś reklamować. Zwykle robią to w lokalnych stacjach radiowych czy chociażby na telebimach czy bannerach porozstawianych w miastach, których mieszkańcy są największymi grupami odbiorców danego dziennika. Reklamy dzienników są dość proste i jednoznaczne. Jednak, co raz częściej ich twórcy starają się wymyślić coś nowego. Niestety reklama gazety jest w każdym przypadku dość trudna, ponieważ jest to biznes, który wymaga wielkich nakładów pieniężnych. Podobnie jest nie tylko z reklamami dzienników, ale także i magazynów, miesięczników, tygodników czy chociażby kwartalników. Mimo tego, że reklama jest skutecznym narzędziem, to przy okazji jednocześnie jest najdroższym narzędziem do pozyskiwania klientów, jakie można by sobie wyobrazić. Continue reading “Reklamy w zwykłych dziennikach” »